Menu

Dimittender

Vi lykønsker alle dimittender med deres uddannelser og ønsker dem en god fremtid. Hip hip hurraa! 

2018

  • Johanne Kleemann

    Kontoruddannelse, Tietgenskolen

  • Nini Mølgaard

    Serviceøkonom, EA Lillebælt

  • Kenneth Dahl

    Maskinmester, Fredericia Maskinmesterskole

  • Makkannguaq Olsen

    SOSU-hjælper, Social- og Sundhedsskolen Vejle

  • Ernertaaq Andersen

    VVS-installatør, EA Lillebælt

  • Inutsiaq Møller Lund

    Logistikøkonom fra EA Lillebælt

  • Astrid Hasberg

    PBA i Offentlig Administration, UC Lillebælt

  • Hans Peter Mønsted

    Bachelor i Psykologi

  • Ane Rasmussen

    Finansøkonom, EA Lillebælt

  • Nikki Høgh

    VVS-installatør

  • Tanja Andreassen

    HF

  • Patrick Frederiksen

    Markedsføringsøkonom

  • Bent-Karl Nielsen

    VVS-installatør, EA Lillebælt

  • Ane-Fria Johansen

    Social- og Sundhedsassistent

  • Anika Pedersen

    Bioanalytiker

  • Kimmernaq Møller

    Finansøkonom

  • Freja Laursen

    Pædagog

  • Camilla Lyngholm Hansen

    Pædagog

  • Else Berthelsen

    Laborant

2017

  • Ann Kathrine Kjeldmann

    STX fra Nyborg Gymnasium

  • Anthon Søgaard

    Bygningskonstruktør ved EAL Odense

  • Aqqaluuti Larsen

    Financial Controller fra Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Arnalaa Johansen

    HF

  • Asii Nikolajsen

    Bioanalytiker

  • Aviaaja Uldum

    Serviceøkonom fra Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Enok Backmann Rosing

    STX fra Mulernes Legatskole

  • Hansina Hansen

    Pædagogisk Assistent fra UC Syddanmark

  • Ilannguaq Møller

    Markedsføringsøkonom fra Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Isak Chemnitz Frederiksen

    STX fra Oure Gymnasium

  • Jens Dalager

    Byggetekniker fra Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Jens Siegstad

    Skibsfører

  • Julie Christensen

    Sygeplejerske ved UC Lillebælt

  • Kia Bergmann

    STX fra Oure Gymnasium

  • Leika Motzfeldt

    Finansøkonom fra Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Marie Dahl

    Markedsføringsøkonom fra Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Mina Heilmann

    Butiksassistent

  • Najánnguak' Geisler

    Social- og Sundhedsass., Social- og Sundhedsskolen Fyn

  • Nanna Pedersen

    Bachelor i Jura

  • Nikki Stenskov

    IT-supporter

  • Pani Nielsen

    HF Odense

  • Sem Ottosen

    Byggetekniker ved EAL Odense

  • Søren Mathæussen

    Skibsfører fra Marstal Navigationsskole

  • Vivi Sørensen

    Skuespiller fra Den danske scenekunstskole

2016

  • Ane-Fria Johansen

    Social- og Sundhedshjælper, SOSUskolen Fyn-Svendborg

  • Anika Knudsen

    Salgsassistent, Tietgenskolen Business Odense

  • Astrid Geisler

    Tandklinikassistent, Syddansk Erhvervsskole

  • Aviaja Andersen

    Handelsøkonom, Erhvervsakademi Lillebælt

  • Brijan Andersen

    STX, Odense Katedralskole

  • Conrad Aminak

    Butiksassistent, Tietgenskolen

  • Ilannguaq Petersen

    VVS-installatør, Erhvervsakademi Lillebælt

  • Inunnguaq Egede Jensen

    Handelsøkonom, Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Iwan Andersen

    Logistik Økonom, Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Jonas Malby

    HF-Søfart, Svendborg Søfartskole

  • Jørgen Kreutzmann

    Butiksmedhjælper, Syddansk Erhvervsskole

  • Kamilla Madsen

    STX, Nyborg Gymnasium

  • Karla Marcussen

    STX, Munkensdam Gymnasium

  • Katrine Berthels

    Medicin, Syddansk Universitet

  • Knut Jensen

    Finansøkonom, Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Laura Markussen

    STX, Oure Gymnasium

  • Linda Fleischer

    Multimediedesigner, Syddansk Erhvervsskole

  • Lisa Marie Rasmussen

    Frisør

  • Louis Chemnitz

    STX

  • Mia Ingemann

    Folkeskolelærer, University College Lillebælt

  • Miki Kleist

    Diplomingeniør

  • Naja-Marie Nielsen

    Ergoterapeut, University College Lillebælt

  • Nivi Hansen

    Tandklinikassistent, Syddansk Erhvervsskole

  • Parnuuna Nielsen

    Social- og Sundhedsassistent, SOSUskolen Odense

  • Pilunnguaq Poulsen

    Sygeplejerske, University College Lillebælt

  • Pipaluk Rasmussen

    Social- og Sundhedshjælper i Social- & Sundhedsskolen Fredericia

  • Siila Geisler

    Neurofysiologiassistent, Syddansk Erhvervsskole

  • Sika Brandt Wille

    Kandidat i Journalistik, Syddansk Universitet

  • Stina Enoksen

    Klinikassistent

  • Tupaarnaq Amondsen

    Butiksassistent, Tietgenskolen

  • Ulrik Lyberth

    Diplomingeniør i Byggeteknik, Syddansk Universitet

2015

  • Gunilla Lennert Sander

    Markedsføringsøkonom, Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Rene Jensen

    Erhvervsøkonom, Syddansk Universitet

  • Ivalu Møller-Egede

    Socialrådgiver, University College Lillebælt

  • Thomas Karlsen

    Radiograf, University College Lillebælt

  • Nick Thomas Møller

    Bygningskonstruktør, Erhvervsakademi Lillebælt

  • Trine Sørensen

    Mad til Mennesker, Svendborg Erhvervsskokle

  • Kaaka Geisler

    El-installatør, Erhvervsakademiet Lillebælt

  • Kristian Duch

    Student, Mulernes Legatskole

  • Naja Rasmussen

    Erhvervsøkonom, Syddansk Universitet

  • Martin Fleischer

    STX, Oure Gymnasium

  • Christina Høyer

    STX, Nyborg Gymnasium

  • Michael Ingemann

    HF, VUC-Fyn